Bioinformatikos skyrius

 

Skyriaus vadovas:

Dr. Česlovas Venclovas

Tel.: 8-5-223-4368

E-paštas: 

Skyriaus darbuotojai:

Dr. Visvaldas Kairys
Dr. Albertas Timinskas
Dr. Mindaugas Margelevičius
Dr. Justas Dapkūnas 
Dr. Darius Kazlauskas
Dr. Kliment Olechnovič
Kęstutis Timinskas
Rytis Dičiūnas


Doktorantai:

Lukas Valančauskas
Aurimas Nausėdas


Studentai:

Danielė Krauze
Vita Mačinskaitė
Paulius Kantakevičius
Ieva Lubytė
Rimvydas Noreika
Reda Vaisėtaitė
Gabrielius Eringis

  Bioinformatikos laboratorija

Bioinformatikos skyriuje mes daugiausiai dirbame su baltymų amino rūgščių sekomis ir jų erdvinėmis struktūromis. Pagrindinės mūsų mokslinių tyrimų kryptys yra dvi:

  • Metodų kūrimas. Mūsų tikslas šioje srityje yra sukurti ar patobulinti kompiuterinius metodus, skirtus baltymų sekų giminingumo nustatymui ir jų palyginimui, baltymų erdvinių struktūrų modeliavimui ir šių struktūrų patikimumo vertinimui.
  • Kompiuterinių metodų taikymas konkrečioms biologinėms problemoms spręsti. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių uždavinių yra baltymų ar jų kompleksų erdvinių struktūrų bei sąveikų charakterizavimas. Nors mes naudojame kompiuterinius metodus įvairiems baltymams charakterizuoti, tačiau daugiausiai dėmesio skiriame baltymams/baltymų kompleksams, dalyvaujantiems DNR metabolizmo procesuose, kaip antai DNR replikacija, rekombinacija ir reparacija. Šių tyrimų tikslas yra suprasti struktūrines, funkcines baltymų savybes, pasiūlyti molekulinius baltymų veikimo mechanizmus, nusakyti ar įvertinti molekulines sąveikas ir t.t. Tokie rezultatai būna ypač naudingi, jei juos galima nesunkiai patikrinti, atliekant vieną ar kitą laboratorinį eksperimentą. Neatsitiktinai dauguma šios krypties mūsų darbų atliekama glaudžiai bendradarbiaujant su eksperimentatoriais tiek iš Lietuvos, tiek iš už jos ribų.

Bioinformatikos skyrių sudaro įvairiose srityse - chemijos, biochemijos, informatikos, matematikos - išsilavinimą įgiję žmonės. Ši išsilavinimų įvairovė kuria stimuliuojančią skyriaus aplinką. Kompiuteriniai mūsų skyriaus resursai yra vieni iš moderniausių ir galingiausių Lietuvoje. Kartu paėmus, visa tai sudaro labai geras sąlygas studentų, doktorantų ir jaunų mokslininkų profesiniam tobulėjimui kompiuterinės biologijos/bioinformatikos srityje.

Sudomino galimybė įsijungti į Bioinformatikos skyriaus veiklą (atlikti baigiamąjį bakalauro ar magistro darbą, stoti į doktorantūros studijas)? Prašome atsiųsti el. laiškelį skyriaus vadovui ir pridėti savo CV.

Mūsų skyriuje atliekamus tyrimus remia (rėmė):

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos